دسته‌بندی نشده

سفر کسب ثروت

یادداشتی از دکتر علیرضا آزمندیان

می‌خواهم شما را به سرمنشأ زندگی یک انسان ببرم، از جمله در بعد مادی که پول (حلال) است.

انسان‌ها همه زندگی‌شان را با پول (حلال) می‌سازند و چقدر قشنگ است ما نخبگان یاد بگیریم پول هم برایمان اولویت عالی داشته باشد و بدانیم پول، بلیتی است که می‌تواند ما را به بهشت یا جهنم ببرد، بنابراین باید یاد بگیریم چگونه پول حلال به دست بیاوریم، آن را قشنگ خرج کنیم، برای خودمان رفاه ایجاد کنیم، به اهداف زیبای زندگی‌مان برسیم، ازدواج زیبایی داشته باشیم، خودرو زیبایی بخریم، رفاه خوبی را برای خانواده‌مان فراهم کنیم، از مواهب الهی در این دنیا استفاده کنیم و از لحظه‌های قشنگ زندگی لذت ببریم.

یقین دارم حتی کسی که به خاطر معنویت این مطلب را می‌خواند، باید بداند پول هم خیلی مهم است، می‌خواهم بگویم اگر کسی پول نداشته باشد، نمی‌تواند معنویت داشته باشد؛

لا دینَ لِمَن لا مَعاشَ لَه، هر کس که معاش ندارد، نمی‌تواند دین داشته باشد، پیامبر فرمودند فقر سواد الوجه فی الدارین، فقر عامل روسیاهی انسان در دنیا و آخرت است.

امروز قبل از اینکه وارد کارگاه پول‌سازی شوم که بحث بسیار شگفت‌انگیزی است و سال گذشته که آن را اجرا کردیم مانند بمب در ایران صدا کرد و حتی همه علاقه‌مند بودند آن را به صورت ببینار ببینند، می‌خواهم وارد مبحثی به اسم ویژن و هدف‌گذاری در دنیای آینده شما شوم.

مهم‌ترین رسالت هر کدام از شما نخبگان در زندگی این است که بدانید در زندگی چه می‌خواهید و دنبال چه چیزی هستید، این خیلی مهم است.

انسانی که در زندگی‌اش هدف ندارد، برای افسرده و بدبخت‌شدن آماده است، درست مانند کشتی شگفت‌انگیزی میان اقیانوس که نمی‌داند کجا برود، حالا اگر تمام امکانات را هم داشته باشد چه فایده‌ای دارد؟

بنابراین اگر شخصیت زیبای شما که در طول خواندن مطالب این جمله ساخته شده است و کشتی قدرتمند وجودتان جهتی نداشته باشد و ندانید در این دنیا چه می‌خواهید، اصلا به درد نمی‌خورد و هیچ موفقیتی به دست نمی‌آورید، زیرا انسانی فردا به دستاورد می‌رسد که امروز رویایی در سر داشته باشد.

ابتدا می‌خواهم توجهتان را به مفهوم بسیار مهمی تحت عنوان داشتن هدف در زندگی جلب کنم، سپس سراغ این برویم که اکثر هدف‌ها را با پول می‌توانید بسازید، خودرویتان را می‌توانید با پول حلالتان بخرید، با پول می‌توانید ازدواج قشنگی داشته باشید، رفاه خوبی برای خانواده‌تان فراهم کنید، می‌توانید به آمریکا بروید و با فوق‌دکترا برگردید ولی با پول، می‌توانید در روز عاشورا به دوهزار نفر غذا بدهید یعنی می‌خواهم بگویم گول نخورید و بگویید من مرد خدا هستم و پول نمی‌خواهم!

دروغ می‌گویید، مرد خدای فقیر به درد نمی‌خورد، خدا هم از او منزجر است و پیامبر خدا هم متنفر است و می‌گوید اگر پول نداشته باشید، هم در این دنیا، هم در سرای آخرت روسیاه هستید.

مسائل مادی خیلی مهم است، الکی جانماز آب نکشید! تظاهر نکنید و به خودتان دروغ نگویید.

ضرب‌المثلی می‌گوید بی‌پول اگر رستمِ زال است، ذلیل است.

به این دلیل روی این قضیه تاکید می‌کنم که خودم در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمده‌ام و همیشه به ما یاد دادند پول چرک کف دست است، مال‌ومنال دنیا به درد نمی‌خورد و باعث دردسر است و تو را جهنمی می‌کند، نباید پولدار شوی وگرنه طاغوتی می‌شوی، باید فقیر و یاقوتی باشی تا به بهشت بروی، از این مزخرفات که حتی بعضی‌هایشان را ناآگاهانه به اسم دین در سر ما کردند که فکر می‌کنیم اگر پول و خودرو قشنگی داشته باشیم، باید وجدان‌درد بگیریم که خدا در آن دنیا پوست از سرمان می‌کند و می‌گوید آن دنیا به تو خوش گذشت؟

حالا پدرت را در می‌آوریم! اصلا این‌طور نیست، خداوند کیف می‌کند از آن بنده‌ای که سراغ امرارمعاش و کسب پول حلال برود و حتی حدیث داریم که الکاد لعیاله کالمجاهد فی سبیل الله، انسانی که برای تامین معاش زن و بچه‌اش تلاش می‌کند، مانند سربازی است که در میدان جنگ برای رضای خدا شمشیر می‌زند و اگر اتفاقی در این راه برایش بیفتد، شهید راه خدا محسوب می‌شود.

بنابراین می‌خواهم ذهنتان را تنظیم کنید که باید در این دنیا ثروتمندانه زندگی کنم و پول حلال دربیاورم، حتی اگر یک خانم خانه‌دار باشید، به این فکر کنید که نباید آویزان شوهرتان باشید و چگونه می‌توانید در ارض واسعه خدا پول حلال در بیاورید و قشنگ زندگی کنید.

همیشه می‌گویم نخبگان، انسان‌هایی هستند که در زندگی‌شان تعدادی خواسته دارند، یکی از زیبایی‌های وجود مقدس یک نخبه این است که خواسته‌های عالی دارد، می‌خواهد آینده قشنگی داشته باشد، خودرو قشنگی داشته باشد، رفاهی فراهم کند، می‌خواهد فرزندانش در این دنیا کِیف کنند، نمی‌خواهد در تنگدستی و مرارت زندگی کنند، این خیلی جالب است.

اگر شما هم به عنوان یک نخبه با چنین انگیزه‌ای امروز آمده‌اید که بدانید حلال بسیاری از مشکلات زندگی پول است و ان‌شالله با پول حلال می‌توانید تمام مسائل زندگی‌تان را حل کنید، حتی به معنویت و خدا برسید و به بهشت بروید، امروز همه کار و زندگی‌تان را کنار بگذارید تا به شما بگویم چطور بلند شوید، ابتدا ذهنتان را پاک کنید، زیرا همیشه پول، میوه درختی است که ریشه‌هایش در ذهن شما می‌روید و در دنیای بیرون، پول می‌دهد، بنابراین اول باید ذهنتان را درست کنید (که امروز آن را برایتان درست می‌کنم)، بعد ببینید چگونه باید پول حلال در بیاورید.

این تجربه من است، ۲۰ سال است که در ایران و کشورهای مختلف مفاهیم زیبای تکنولوژی فکر و نخبگان را درس می‌دهم، خیلی از ما آدم‌ها که در فضایی از کم‌پولی زندگی می‌کنیم، فکر می‌کنیم زندگی همین است (ماهی هفت هزار تومان حقوق می‌گیرم، خوب است دیگر!) می‌خواهم از شما سوال کنم پس این خودروهای زیبا در خیابان‌ها متعلق به کیست؟

این خانه‌های مجلل که می‌بینید متلعق به چه کسی است؟

لطفا سری به فرودگاه امام‌خمینی بزنید، این آدم‌ها که مرتب به آمریکا، اروپا و … می‌روند چه کسانی هستند؟

قطعا پول می‌پردازند که سوار چنین هواپیمایی می‌شوند (یکی هم خود من)، اینها از کجا پول در آورده‌اند؟

دلم می‌خواهد بدانید هر کسی که هستید، به خصوص شما جوان‌هایی که ان‌شاءالله آینده‌ای زیبا و طولانی پیش رویتان هست، باید پول حلال در بیاورید و از زندگی‌تان شاهکار بسازید، باید از مواهب الهی استفاده کنید و از زندگی لذت ببرید، نباید بی‌پول در این دنیا زندگی کنید، بعد هم شما نخبه هستید و نخبگان یاد می‌گیرند که در این ارض واسعه خدا چگونه پول در بیاورند، کارآفرینی کنند، کارمند نمانند، حتی اگر کارمند هستند در کنارش پول حلال در بیاورند.

این مطالب تمام زندگی‌تان را عالی می‌کند (شعار نمی‌دهم و حالم از شعار به هم می‌خورد)، به شرطی که عاشقانه گوش کنید، اولا تشنه درآوردن پول حلال، خلق هدف‌ها و آینده شگفت‌انگیزتان باشید، بعد از این برادر کوچکتان یاد بگیرید که چگونه قشنگ‌ترین آینده را برای خودتان خلق کنید، قشنگ‌ترین هدف‌ها را داشته باشید، قشنگ‌ترین خودرو را بخرید، قشنگ‌ترین ازدواج را داشته باشید، فرزندان خوبی تربیت کنید و حتی آنها را به بهترین کشورهای دنیا بفرستید تا فوق‌دکترا بگیرند برگردند و به ملت ایران خدمت کنند؛

ذهنتان را باید این‌طور تنظیم و با چنین احساسی به بحث الهی من گوش کنید، به عبارت دیگر امروز در این کلاس کسانی را می‌خواهم که کاملا تشنه باشند، تشنه برای خلق اهدافشان، تشنه برای بهترین آینده‌شان، تشنه برای اینکه بتوانند قشنگ‌ترین دستاوردهای زندگی را به دست بیاورند و تشنه برای اینکه پول حلال در بیاورند، به پول حرام کاری ندارم و فقط در مورد پول حلال صحبت می‌کنم. بنابراین آیا حاضر هستید این بحث الهی را با چنین تشنگی‌ای بپذیرید؟

خوش به سعادتتان که این جمله را می‌خوانید؛

همه شما را امروز خدا به اینجا آورده است، می‌خواهم احساس قشنگی داشته باشید.

خدای رزاق وقتی می‌خواهد به یک بنده خوبش رزق حلال دهد، نمی‌گوید این گل برای تو، این پول برای تو، این زن یا شوهر برای تو، خدا مسبب‌الاسباب است و وسیله فراهم می‌کند و من اعتقاد دارم ای خدای رحمان و رزاق شاهد باش خداوند تک‌تک شما را انتخاب کرده است تا رزق گسترده‌ای را برای آینده‌تان به شما بدهد، به همین دلیل شما را انتخاب کرده و به اینجا آورده است تا این بحث الهی را از من بشنوید و تدبیر کنید که چگونه قشنگ‌ترین آینده را برای خودتان خلق کنید.

دلم می‌خواهد عاشقانه و با احساس قشنگی به این مطالب پول‌سازی گوش دهید و بدانید در آغوش خدا دارید گوش می‌دهید، یعنی خدا شما را در آغوش گرفته و روی بال ملائک نشانده است و می‌گوید معراج کن و گوش بده، می‌خواهم به تو یاد دهم چگونه در ارض واسعه من پول در بیاوری.

اولین چیزی هم که باید یاد بگیرید، این است که موانع ذهنی‌ای را که مانع خلق پول هستند، پاک کنید تا بتوانید به طور گسترده پول حلال در بیاورید، زیرا خیلی وقت‌ها موانع ذهنی هستند که نمی‌گذارند سراغ پول برویم، اصلا عقلمان نمی‌رسد و می‌گوییم چگونه؟

دلم می‌خواهد بدانید که خدا خواسته و حالا که خدا خواسته است، خودش راه را هم نشان می‌دهد، خدا مسبب‌الاسباب است و امروز من را فرستاده است تا به عنوان برادر کوچکتان این مباحثی را که راه رفته خودم است خدمتتان بگویم.

خودم فرد بسیار فقیری بودم، در نهایت ماهی هفت هزار تومان در صداوسیما حقوق می‌گرفتم، همیشه هم در جبهه‌های جنگ بودم و هر لحظه امکان داشت بمیرم، ولی خداوند چگونه با یک کتاب دنیای من را عوض کرد و امروز یکی از ثروتمندان ایران و دنیا هستم و این لطف خدا بوده است، بنابراین می‌خواهم راه رفته خودم را بگویم، نمی‌خواهم شعار بدهم، یا چهارتا کتاب پول‌سازی خوانده باشم و بیایم اینجا بگویم پول در بیاورید، نه!

راه رفته خودم را می‌گویم و بسیار ارزشمند است، آدمی که راه رفته خودش را پرزنت می‌کند و نشان می‌دهد، خیلی ارزشمند است؛ چون دوست دارم همه شما نخبگان بعدا خودتان استاد تکنولوژی فکر باشید و این مباحث را برای مردم ایران مطرح کنید، یادتان باشد فرق وجود دارد میان انسانی که راه را می‌داند و انسانی که راه را رفته است، کسی که چند کتاب خوانده و فقط تئوری بلد است و از موفقیت حرف بزند تا کسی که خودش این راه‌ها را رفته است، بنابراین همیشه خودتان پیام خودتان باشید، چیزی نگویید مگر اینکه خودتان انجام داده باشید، راهی را به کسی نشان ندهید مگر اینکه خودتان رفته باشید و این خیلی ارزشمند است چون در دیگران باور ایجاد می‌کند که ببینید!

خودم این راه را رفته‌ام!

خانواده‌ام را ببینید، خودرویم را ببینید، کت‌وشلوارم را ببینید، تا اینکه بر فرض کسی بخواهد با موتور قراضه و لباس‌های ژنده‌اش بیاید و درس پول‌سازی بدهد، چه کسی می‌تواند او را باور کند؟!

اگر بلد بود برای خودش کاری می‌کرد! همیشه در زندگی به انسانی اعتماد کنید که زبانش ابزار دلش است و به آنچه می‌گوید خودش عمل کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *